Взяв участь в обговореннях урядових ініціатив реформування системи охорони здоров’я. Дискусія відбулася в Українсько-ізраїльському інституті стратегічних досліджень їм. Голди Меїр.

Серед іншого обговорили й питання порядку відшкодування вартості лікарських засобів, які використовуються під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму.

Позиція Радикальної партії Олега Ляшка з цього питання чітка. МОЗ повинен створити такі умови реімбурсації, коли хворий буде приходити до аптеки і мати можливість вибору лікарського засобу. Лікар повинен мати право виписати непатентовану міжнародну назву лікарського засобу. В аптеці людина має безкоштовно отримати препарат за рецептом, або купити більш дорогий аналог сплативши різницю. При цьому Держава повинна встановити вартість відшкодування (референтну ціну) на підставі зовнішнього та внутрішнього реферування оптово-відпускної ціни на лікарський засіб, вартість якого буде відшкодовуватись.

Вважаю, що лише в такому випадку реімбурсація запрацює, оскільки будуть значно знівельовані корупційні ризики, що стосуються протягування засобів лише певного виробника та й в пацієнта з’являється вибір, що вже добре саме по собі.

Коментувати