…«Країну на перезавантаження», − цей вербальний концентрат став головним суспільним меседжем. Стара політична еліта своєю бездіяльністю довела до повного банкрутства країну, а народ — до крайнього ступеню зубожіння. Тому, саме сьогодні мільйони українців бачать єдиний вихід з кризи, яка вже позначилась на мапі буття як летальна, через «демонтаж» старої системи і прихід у велику політику якісно нових, молодих, амбітних, перспективних людей, які б своєю злагодженою роботою змогли б сконструювати нову державну парадигму і, тим самим, вберегти Україну від фатальних наслідків.
… Нова українська еліта – на них чекають і на них покладають надію. У політичному житті нашої країни наразі надзвичайно зріс попит на людей, здатних професійно виконувати роль і функції політичних лідерів. Одним словом, нова політична еліта – екзестенційна необхідність.
… Два роки тому Круглий стіл на тему «Брендинг та персоніфікація в політичних комунікаціях», який пройшов за нашою з колегою (Інна Силантьєва) ініціативи зібрав під головним куполом країни відомих політиків, науковців, представників експертного середовища, громадянського суспільства, та студентів найкращих вишів країни не тільки перевершив усі сподівання, а дав старт у роботі «Школи персонального брендингу, політичного піару та соціального іміджу» , а сам нейм івенту став назвою спецкурсу Школи. Тоді, два роки тому, вони ще були студентами , які воліли потрапити на поля Верховної Ради та наживо поспілкуватися з успішними політиками, а сьогодні більшість з них долає самостійний шлях у політичному середовищі. До речі, перед тим, як проводити Круглих стіл, ми з колегами провели опитування (студентам було запропоновано заповнити анкету, аби самостійно обрати народних обранців для зустрічі). На питання:

— більшість респондентів відповіли: «Олег Ляшко». Тож, справжнім сюрпризом для авангардної молоді країни була поява у залі лідера Радикальної партії. Пряма мова головного радикала країни неодноразово переривалася оплесками, а серед питань, що потребують негайної відповіді: і оцінка гостроти ситуації в політичній сфері, і пошуки виходу для владних структур і політикуму, і формування «соціального запиту» на підготовку молодих кадрів, і створення підґрунтя та передумови для зміни поколінь в політиці. Не треба бути професійним фізіогномістом, щоб зрозуміти і відчути строкату гаму найкращих людських емоцій, коли до аудиторії звернувся лідер Радикальної партії Олег Ляшко . Власна історія політика, все те, що формувало особистий Modus Vivendi, філософська складова персонального бренду під неймингом «Олег Ляшко» — про все це почули молоді люди, які ледве стримували свої шалені емоції. Так, – не просто успішний політик, це людина, яка вивела алгоритм створення особистого бренду. Сьогодні ним захоплюються, або навпаки, критикують, аплодують стоячи, або відверто ганьблять, називають чиїмось проектом, час від часу вказуючи на того чи іншого бенефіціара, який, начебто, використовуючи технологію інсталювання в ряди опозиційних рухів пасіонарного, експансивного діяча, веде власну політичну гру. Цей континуум здогадок, припущень, міфів — плід гіпертрофованої уяви адептів конспірологічних теорій. А як брендмейкер і політбрендолог можу константувати: «Олег Ляшко – це феномен сучасної української політики. А ще — це сильний бренд з чіткими його ознаками, аксіологічним масивом та атрибутикою». Доречі, комунікаційна матриця – одна із найвагоміших складових атрибутики персонального бренду, і у Олега Ляшка вона давно стало темою аналізу в професійному середовищі політичних психологів, політбрендологів не тільки з СНГ, а і далеко за його межами… «Для мене ці молоді люди — значно приємніше і більш інтелектуальне товариство, ніж левова частина народних депутатів.
І конструктивну коаліцію з такими розумниками, як ці студенти, ми б створили незрівнянно швидше», — резюмував Олег Ляшко, коли у конференц-залі Верховної Ради студенти «Українського Гарварду» — КНУКіМ – поспішали зробити традиційні селфі. КНУ імені Тараса Шевченка, КНУКіМ , Національний університет «Києво-Могилянська академія» Києво-Могилянської – студенти цих топових вишів зазвичай у перших рядах, коли мова йде про участь у подібних івентах. А особисто для мене велика честь бути почутою. Адже це завжди можливість актуалізувати питання, пов’язані з генерацією політичних, персональних брендів, механізмами їх просування, а також негайністю застосуванням механізмів брендингу у створенні нової парадигми сучасної політики.
«Харизматиками народжуються, а людьми-брендами стають», — я не втомлююсь повторювати цей свій вислів, коли працюю з особистістю і разом ми генеруємо персональний бренд.
Створення особистого бренду — це перманентний процес самоаналізу, пізнання своєї суті, в ході якого людина повинна виявити свої домінуючі якості і навички, визначити свої унікальні таланти і презентувати себе світу з урахуванням своєї унікальності.
В сучасних умовах тотальної боротьби і конкуренції особливо гостро стала відчуватися необхідність створення персонального бренду для політика будь-якого рівня. Тож варто стати власником цього найціннішого нематеріального активу.
P.S. … «Інвестуючи в себе, людина мінімізує фінансові ризики, бо, що б не сталося з компанією, де вона працює, з бізнесом, яким вона займається, справою, що є його по життю, — людина залишається, а це значить, що вона рухається далі, з новими силами та ідеями. Особистий бренд — це депозит, надійно розміщений в самій людині, що приносить приголомшливі дивіденди своєму господарю» , — такою, зазвичай, є моя пряма мова, коли відповідаю на численні запитання студентів та всіх зацікавлених про персональний брендинг.

©Vilena V Voronova
#ВиленаВоронова #ВіленаВоронова #VilenaVVoronova #ВерховнаРада #ОлегЛяшко #політбрендинг #ПолітичнаПсихологія #PR #Branding_Consulting_VVV

Коментувати