Про лідера

Олег Валерійович Ляшко: фото

Олег Валерійович Ляшко (нар. 3 грудня 1972, Чернігів, Українська РСР, СРСР) — український політик, народний депутат України, керівник депутатської фракції  Радикальної партії Олега Ляшка, журналіст, телеведучий. Лідер Радикальної партії Олега Ляшка.

Біографічні відомості

Народився в Чернігові. Навчався в школі-інтернаті. На літо материн брат Василь Павлович та його дружина Галина Іванівна забирали Олега до себе, в село Лизівку на Білокуракинщині (Луганська область).

1998 року закінчив юридичний факультет Харківського державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

2013 року також закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка за фахом «міжнародні відносини».

Одружений, має доньку.

Трудова діяльність до обрання народним депутатом України

Розпочав трудовий шлях скотарем колгоспу «Прогрес» села Лизівка, нині Білокуракинського району Луганської області.

1990–1992 — кореспондент, завідувач відділом редакції газети «Молода гвардія» (Київ).

1992–1995 — редактор газети «Комерційні вісті» Міністерства зовнішньоекономічних зв’язків України.

1995–1996 — редактор додатка «Політика» газети «Правда України».

З серпня 1996 — головний редактор газети «Політика». 1999 року видання було закрито рішенням Московського райсуду Києва «за розголошення державної таємниці».

2000–2006 — головний редактор газети «Свобода» (ЗАТ «Редакція газети «Політика»)

Політична діяльність

2006–2007 — народний депутат України V скликання від Блоку Юлії Тимошенко (№ 26 у виборчому списку). Голова підкомітету з питань організації роботи Верховної Ради Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВР.

2007–2012 — народний депутат України VI скликання від БЮТ (№ 29 у списку). Заступник голови Комітету ВР з питань бюджету. Голова Тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування можливих фактів порушення законодавства у сфері майнових, земельних, фінансових та інших відносин міським головою Харкова Михайлом Добкіним і секретарем Харківської міськради Геннадієм Кернесом. 19 жовтня 2010 року залишив  фракцію БЮТ.

З грудня 2012 — народний депутат України VII скликання, пройшов до парламенту по одномандатному округу № 208 у Чернігівській області (висуванцем Радикальної партії Олега Ляшка). Заступник голови Комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності. Позафракційний.

У лютому 2014 Олег Ляшко заявив, що буде балотуватися у Президенти України. На позачергових виборах 25 травня 2014 року Ляшко, як єдиний кандидат Радикальної партії, одержав 8,32 % голосів, зайнявши третє місце в країні.

З 27 листопада 2014 — Голова депутатської фракції Радикальної партії Олега Ляшка у Верховній Раді України VIIІ скликання.