Оскільки заправку встановили на неподалік від гуртожитку, вони повідомили у профспілку. Голова профспілок Владислав Савіцький, котрий також являється депутатом від Радикальної партії в Житомирі вже відреагував на дане правопорушення та заявив журналістам про те, що жодної документації дана заправка не має:

«Вчора я побачив, що ставиться заправка. Перед цим місяць тому була поставлена заправка через дорогу, я написав звернення. Мені ДАБІ, екологічна інспекція дали документи, що у цих заправок взагалі нема дозвільних документів. Студенти хвилюються, бо це 100 метрах від гуртожитку. Якщо щось станеться, то половини гуртожитку може взагалі не стати, він просто вибухне», — розповів Владислав.

Також він звернувся у контролюючі органи, аби вони перевірили законність встановлення заправки.

«Приїхало ДАБІ, екологічна інспекція, власник приїхав. Зараз іде обговорення тих документів, які в нього є, в яких нього немає. Він каже, що це його власність, що він просто поставив і зараз немає нічого продавати, нічого робити. Також ви можете побачити, що з труби йде на гуртожитки дим. Ми також запитали у власника, але він каже, що це залишилося від попереднього власника. Дим іде у вікно до студентів, вони просто задихаються від цього диму», — зазначив  депутат.

Підприємець, який встановив заправку, переконує, зараз вона не працює, але законність її встановлення незабаром обіцяє довести документами.

«Тут буде газ, пропан, бутан. За цим напрямком я вже вивчав питання років 3, щоб знайти місце, де розмістити. Цей напрямок потребує газової заправки, тому що навколо скрізь є лише бензинові, а газових заправок нема. Я думаю її тут поставити, норми всі дотримуються. Абсолютно всі претензії студентів, які мені тут озвучили, вони всі об’єктиві. Ніяких проблем, просто потрібно відповідний пакет документів показати, у своїй правоті в плані розміщення я впевнений, враховуючи, що документи були взяті вже в Києві відповідних інстанціях. Ми питання доведемо до кінця і все буде нормально», — сказав підприємець Євгеній Суходольський.

Натомість керівник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради вважає що ніяких порушень в діях підприємця побудувавшого заправку немає, це все тільки видумки студентів і громади:

«Будівельні роботи не проводяться і тому те, що вони поставили на асфальт модульну заправку, це ще не значить, що вона сьогодні поставлена з порушенням. Для того щоб оцінити, наскільки правильно воно встановлено, необхідно розглянути проект, який був виготовлений для неї, всі необхідні документи які замовник будівництва нам подасть», — сказав керівник інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Сергій Кондратюк.

Також чиновник пояснив, що проблема модульних заправок зачепила не лише Житомир, але й інші міста України. Щоб врегулювати її, відповідне питання планують виносити на сесію міської ради або на виконком.

З таки діями підприємця та чиновників представник Радикальної партії та голова профспілок Владислав Савіцький не згоден, він зауважив журналістам,  що зараз буде проводитись ряд перевірок в законності даної споруди і якщо буде потрібно будуть залучені народні депутати для вирішення цієї проблеми, так як місцеві чиновники всіляко намагаються захистити незаконну споруду:

«Я, як голова профспілок, впершу чергу чую голос студентів, котрі кричать про небезпечність даної споруди і я їх чудово розумію чому. З іншого боку, як депутат міськради, я знаю бюрократичну машину влади, котра зараз підключить всі ричаги, закриє очі і надасть всю необхідну документацію цьому підприємцю отримуючи з того свою долю вигоди. Я цьому не дозволю. Нема документів – не маєте права будуватись. А їх і не буде, так як заправка саме в цьому місці є небезпечною загрозою для прилеглих будинків. Попереджаю кожного бюрократичного чиновника: якщо хтось спробує видати документації цій незаконній споруді, наша Радикальна фракція в міськраді і обласній Раді Житомира зробить все для того, щоб притягнути до кримінальної відповідальності саме того, хто поставе свій підпис під незаконною забудовою. Якщо навіть для запобігання катастрофи з заправкою потрібно буде втручання народного депутата, наша фракція організує і це» — заявив журналістам депутат Савіцький.

Не тільки депутат обурений діяльністю даного підприємця, ту ж саму позицію виражає і громадськість, про що активно говорить на сторінках в соціальних мережах:

«Нелегальні газові заправки завдають шкоду не тільки довкіллю, людині, але і бюджету міста. Суть у тому, що їх ставлять біля шкіл, ВНЗ, супермаркетів, під житловими будинками. Тобто вони становлять реальну небезпеку, перш за все для мешканців. У Житомірі одну з таких заправок навіть встановили біля школи. Стоять заправки і одна проти одної, біля гуртожитків Профком Студентів Ждту.
Сьогодні ще раз переконались — дані заправки встановлені без жодного дозвільного документу. Контролюючі органи розводять руками і тільки міська рада  може поворушити дане кубло нелегалів. Взяли поки що критичні точки і при цьому суворо дотримуємося процедури: на кожну запросили експертів, які склали свій висновок. І тільки з допомогою економічного підрозділу нацполіції Вячеслава Печенко та Дмитра Тишлока, можливо, можна буде встановите законність. Також відправили запити до компетентних контролюючих органів, які також мають можливість протидіяти цьому. Але наші закони та заборони не на стороні громадян. Давайте будемо брати приклад з Києва. Демонтаж і повна заборона!» — написала на своїй сторінці в facebook громадський активіст Ірина Коцюба

Джерело інформації: http://zt-daily.com/zhitomir-online/nema-dokumentiv-ne-budite-i-buduvatis-radikal-vistupiv-proti-budivnitstva-nebezpechnoyi-zapravki-bilya-gurtozhitka/

Коментувати