УКРАЇНА — ГЛОБАЛЬНИЙ ДОНОР, хоча наші урядники чомусь називають донорами наших кредиторів і конкурентів.

Цього разу українська система держзакупівель допомогає братам-полякам «прозоро» продати Києву 40 трамваїв, які до цього не придбали росіяни.

Польска «Pesa Bydgoszcz» обіграла львівський «Електронтранс» у поставці Києву 40 трамваїв на суму 1 813 199 000 грн, запропонувавши суму контракту на 1 000 грн дешевше українського виробника.

По-перше, проблема в законі про публічні закупівлі, згідно якого ціна — єдиний фактор вибору переможця. Це економічний абсурд! Рівень локалізації виробництва, умови постачання та оплати, гарантійні зобов’язання і вартість обслуговування протягом життєвого циклу — все це має враховуватись при визначенні переможця, а не тільки ціна!

По-друге, проблема в підіграванні певним постачальникам, в цьому випадку – іноземному:
— заявлений ТЕРМІН ПОСТАЧАННЯ складної технологічної продукції (трамваїв) коротший від реального виробничого циклу і під цей строк підпадає лише постачальник, який очевидно заздалегідь «підготувався» до тендеру;
— УМОВИ ОПЛАТИ з відстрочкою платежу на 30 днів, що грають на руку постачальнику, який заздалегідь «підготувався» до тендеру;
— УМОВИ ПОСТАВКИ (DАP згідно з INCOTERMS-2010) одразу надають перевагу імпортній продукції, адже за розмитнення трамваїв (5%) заплатить ПОКУПЕЦЬ, тобто ми з Вами — українці, платники податків. А сума цього ввізного мита — понад 90 млн грн! Порівняйте з тією 1 000 грн, через яку поляки обійшли українського виробника.

***
Ми з Олег Ляшко і командою Радикальної партії вирішимо проблему дискримінації українських виробників раз і назавжди, запровадивши нову формулу держзакупівель «КУПУЙ УКРАЇНСЬКЕ», де ціна не буде «визначати все»! Комплексний підхід, який ми пропонуємо, унеможливить на майбутнє утискання українських високотехнологічних виробництв, втрату робочих місць, штучну імпортозалежність і немотивований відтік капіталу за кордон. Відповідний законопроект з додатковими гарантіями для українських виробників скоро буде внесений в Раду.

Українцям роботу, гідну зарплату і європейську перспективу!

***
Ми позбудемось статусу сировинної колонії світу і нас знатимуть і поважатимуть в світі як країну-виробника і країну-інноватора!

Коментувати