Історія

Радикальна партія Олега Ляшка (попередня назва Українська радикально-демократична партія) була заснована 18 серпня 2010 року на установчому з’їзді в місті Миколаїв. Реєстрація партії Міністерством юстиції України відбулася 28 вересня 2010 року. Першим лідером партії на момент її заснування був Владислав Теліпко.

Зміна назви партії та обрання на посаду лідера партії Олега Ляшка відбулося 8 серпня 2011 року.

Свій перший передвиборчий з’їзд Радикальна партія провела 7 серпня 2012 року. На ньому був затверджений виборчий список з 197 осіб і 30 кандидатів від партії в мажоритарних округах для участі в парламентських виборах 2012 року. Лідер партії Олег Ляшко прийняв участь у виборах по мажоритарному округу №208 в рідній Чернігівщині.

За результатами парламентських виборів 2012 року Радикальна партія набрала 1,08% голосів, тим самим не пройшовши 5%-ий бар’єр. Лише на Чернігівщині за партію проголосували більше 10% населення, давши змогу лідеру партії представити її інтереси в Верховній Раді.

На V позачерговому з’їзді Радикальної партії 5 березня 2014 року Олег Ляшко був висунутий в якості кандидата в президента на виборах, які відбулися 25 травня 2014 року. За результатами голосування Олег Ляшко зайняв 3-тє місце, отримавши 8,32% голосів.

За результатами парламентських виборів, які відбулися 26 жовтня 2014 року Радикальна партія отримала 7,44% голосів. 4 листопада партія підтримала розробку коаліційної угоди разом з такими партіями — «Блоком Петра Порошенка», «Народним фронтом», «Самопоміч» та «Батьківщиною». На переговорах партію представляв Ігор Попов. Результатом співпраці стала коаліція «Європейська Україна», яка отримала в своє розпорядження 302 голоси депутатів.

1 вересня 2015 року лідер Радикальної партії Олег Ляшко оголосив про вихід партії з коаліції. Причиною тому стало голосування за законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, під час якого в першому читанні коаліція об’єдналася з «Опозиційним блоком», а також «представниками олігархічних груп». Партія перейшла в опозицію.

За результатами Місцевих виборів 2015 року Радикальна партія Олега Ляшка набрала 5,6% голосів і посіла 6-те місце за кількістю депутатів, що зайняли місця в місцевих органах влади.